Ferko Signature

FerkoSignature, İstanbul ‘un en önemli ve değerli akslarından biri olan Büyükdere Caddesi  üzerinde yer almaktadır.

Konsept mimarisi, dünyaca ünlü mimarlık ofisi Foster + Partners tarafından tasarlanan proje, 10.6 dönüm arazi üzerinde konumlanmaktadır ve podyum katları dahil127.000 m2 inşaat alanına sahiptir.

Ferko Signature, toplam 57.446 m2 ofis alanıyla 29 kat üzerinde konumlanan A Kule Ofisleri ile, toplam 6 kat üzerinde yer alan ve projenin batı ucundan Büyükdere’ye kadar uzanan 17.824 m2 lik ofis alanına sahip olan PodyumBlok Ofisleri’nden oluşmaktadır.  A kulenin ofis alanları satışta olup Podyum blok ise kiralık ofislerden oluşmaktadır. A kule de toplam 185 adet ofisten oluşacak, ofisler 140 metrekare brüt ile 863 metrekare brüt ofis alanına sahiptir. Kule ofislerde ise farklı metrekare taleplerine göre bölünmeler yapılabilmektedir. Tüm kat tek ofis kullanımı ya da 2,3,4,6 ve 8’li olmak üzere farklı ofis alanları sunabilmektedir.

Podyum bloklarımız ise toplam 17.824 metrekare alanda, 340 ile 6000 metrekare arasında değişen farklı ofis alternatifleri sunmaktadır. A Kule ve podyum blokları, kent bahçesi görünümde olan ve 2 marka restoranı da barındıran, -4.00 kotundaki podyum bahçesi –Ferko Signature Garden- ile birbirine bağlanır. Ferko Signature Garden, ofis çalışanlarına hem dinlenmek, hem de sosyaleşmek için mükemmel bir ortam sunmaktadır.

A kulede ofis katları arasında çalışan 8 adet asansör,  otoparktan lobiye ulaşan 3 asansör ve ayrıca 1 servis ve 1 adet de VIP asansörü bulunmaktadır. Podyum bloklarında ise, ofis katları arasındaki ulaşımı sağlayan 3, otoparkdan lobby e ulaşımı sağlayan 2 ve ayrıca 1 adet servis asansörü bulunmaktadır.

Ofis çalışanlarının iş konforunu arttırmak ve kurumsal ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla projede extra ofis alanları da yaratıldı.  En yüksek donanımla tasarlanıp, profesyonel bir şirket tarafından yönetilecek olan Business Center bunlardan biridir. Yaklaşık 500 metrekarelik ofis alanına sahip olan Business Center’da yüksek standartlarda planlanmış ofisler ve toplantı odaları yer almaktadır.  Projede,  ofis çalışanlarının günlük basit ihtiyaçlarının pratik bir şekilde karşılanabilmesi için küçük bir ticari alan da yaratılarak, lostra, kuaför, kuru temizleme vb fonksiyonlar yer almaktadır.

Ferko Signature, toplam 5 katta 785 araç kapasiteli kapalı otoparka sahiptir. Kapalı otoparkımıza giriş ve çıkışlar binanın Podyum arka ucundan ve giriş B5 katından çıkış B6 katından sağlanmaktadır. Kapalı otopark için, her 100 m2 brüt alanda 1 araçlık kullanım hakkı sağlanmaktadır. Ayrıca, Dede Korkut Caddesine paralel uzanan 40 araçlık bir açık otopark mevcuttur. Hem kule, hem de podyum ofisleri girişinde vale hizmeti olacaktır. Misafir araçlar ve vale için ise, 50 araçlık bir alan ayrılmakta.

Ferko Signature’da ofisler shell&core olarak teslim etmekte. Yani, tüm genel alanlar (lobiler, çekirdek-asansör holleri, tuvaletler, merdivenler-otopark katları), teknik alanlar, servis alanlarındaki tüm imalatlar “anahtar teslim” olarak tamamlanmaktadır.

Foster’ın genel prensibine bağlı kalınarak, tüm ofisler, cam oranı en yüksek düzeyde tutularak tasarlanmıştır, böylece mekân içinde doğal ışık banyosu sağlanır ve üç cepheden görüş alanı sağlanır.

LEED sertifikasına uyumlu tasarlanan dâhili su toplama ve atık su dönüşüm sistemi, enerji tasarrufu sağlayan aydınlatma ve kontrol sistemleri, bireysel havalandırma kontrolüne olanak sağlayan fonksiyonel pencereleri ve doğal günışığından maksimum fayda sağlayan 3 yönlü cephesiyle proje, günümüz şartlarında iş yaşamını en yüksek oranda kolaylaştırmayı hedeflemektedir.