İstanbul havacılık eğitim fuarına KKTC’den katılan tek üniversiteyiz

17-18 Ekim tarihlerinde İstanbul Dünya Ticaret Merkezinde düzenlenen havacılık eğitim fuarı yoğun ilgi ile karşılandı. Yapılan fuara KKTC’den tek katılımcı üniversite olan Girne Amerikan Üniversitesi ise ‘Göklerin hakimi ol’ sloganı ile büyük ilgi gördü.

Yapılan fuara katılan KKTC Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Hasan Taçoy, THY Uçuş Eğitim Başkanı Sedat Şekerci, Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel  Kotil, Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ve YÖDAK Üyesi Prof. Dr. Olgun Çiçek, GAÜ Kurucu Rektörü Serhat Akpınar olmak üzere 63’ü Türkiye’den 40 farklı ülkeden katılımcı yer aldı. 8 bine yakın ziyaretçinin geldiği belirtilen fuarda havacılık alanında verdiği eğitimle ön plana çıkan Girne Amerikan Üniversitesi standı yoğun ilgi gördü.

Havacılık sektörünün önemli fuarları arasında gösterilen İFTE’de organizasyonu yapan firma olan Mavi Uluslararası Fuarcılık Hizmetleri Genel Müdürü Ferhat Bayındır, yapılan fuarda KKTC’den tek katılımcı üniversite olarak Girne Amerikan Üniversitesi olduğunu ve bundan sonraki yıllarda da kendilerini beklediklerini vurguladı.

Girne Amerikan Üniversitesi Kurucu Rektörü Serhat Akpınar ise havacılık alanında yaptıkları çalışmaları daha da ilerleteceklerini belirterek bu alandaki kararlılıklarını ortaya koydu.