Makyol yarım asırlık tecrübesi %100 ev konseptli projesi ile konut sektörüne hızlı girdi

Beylikdüzü Yaşam projesi ile konut üretiminde bende varım diyen Makyol Grubu, hayata geçirdiği ilk projesiyle Beylikdüzü bölgesinde örnek yaşam alanı yaratıyor. Bir ailenin her türlü yerleşim ve ihtiyacı göz önüne alınarak projelendirdiklerini ifade eden  Makyol Turizm ve Gayrimenkul Grup Başkanı Alper Tüfekçi, “ İnsanların bizim projemizden konut almasını cazip hale getiren ana sebepler var. Bunlar projenin bulunduğu konum, çevresinde yürüme mesafesinde okul, market, hastane, avm var olması. E-5’e yakın olması dolayısıyla Metrobüs ile ulaşım kolaylığı olması Beylikdüzü Yaşam projesinin %1 KDV avantajı ve arkasında 50 yıllık deneyime sahip Makyol markasının güvenilirliği ile maketten satış aşamasında %40 satış rakamına ulaşmasını sağladı” dedi.

Portföylerinde bulunan arsa stoğunun yeni projeler üretiminde ellerini oldukça güçlendirdiğini belirten Tüfekçi, “elimizdeki arsalarımızda her yıl bir proje geliştirsek, 2020 yılına kadar proje üretecek arsalarımız mevcut. Her arsamız aynı zamanda bölgesinde boş kalan son arsa olması sebebiyle değerleri yüksek arsalardır. Biz proje geliştirme aşamasında titiz davrandığımız için, projelerimiz hayata geçinceye kadar zaman alıyor. Şu an yürüttüğümüz Beylikdüzü Yaşam projesine hazırlık sürecinde yapılmış önemli projelerden esinlendiğimiz gibi, Londra’dan belli projeleri  inceleyerek doğru proje yapmanın hazırlığı 1,5 yıl sürdüğü ve teslimat süresinin 2 yıl olacağı düşünülürse, proje üretiminde ne kadar titiz davrandığımız daha iyi anlaşılacaktır” diyor

Ulaşımdan eğitime, sağlık ve yaşam için ihtiyaç duyulan tüm unsurların merkezinde bulunan Beylikdüzü Yaşam projesinin avantajlarını sadece çevre düzenlemesi ve inşaat kalitesiyle sınırlı olmadığını vurgulayan Alper Tüfekçi, “Bir ailenin her türlü yerleşim ve ihtiyacı göz önüne alınarak projelendirilmiştir. İnsanların bizim projemizden konut almasını cazip hale getiren ana sebepler var. Bunlar projenin bulunduğu konum, çevresinde yürüme mesafesinde okul, market, hastane, avm var olması. E-5’e yakın olması dolayısıyla Metrobüs ile ulaşım kolaylığı olması Makyol Beylikdüzü Yaşam projesinin %1 KDV avantajı ve arkasında 50 yıllık deneyime sahip Makyol markasıyla ile maketten satış aşamasında %40 satış rakamına ulaşmasını sağladı” dedi.

Makyol Grubu olarak, projelerini geliştirirken insanların çevresel faktörleriyle birlikte her alanda mutlu olabileceği bir yaşam alanı yaratmayı amaçladıklarını vurgulayan Tüfekçi,yasal düzenlemelerin oluşmasıyla birlikte girdikleri konut sektörüne asıl işi inşaat olan büyük grupların da girmeleri gerektiğini ifade ederek, “Bugün gayrimenkul sektörüne baktığımızda asıl işi inşaat olan çok az geliştirici var. Asıl işi inşaat olan büyük gurupların gayrimenkul sektöründe daha aktif yer alması gerektiğini düşünüyorum.  Makyol’un bugüne kadar neden beklediği sorulacak olursa, tüketiciyi gerçek anlamda koruyan yasaların yakın tarihe kadar olmamasıydı. inşaat dünyasında yarım asırlık geçmişiyle uluslar arası alanda isim yapmış bir marka olan Makyol, yasal altyapı oluştuktan sonra proje üretimini gerçekleştirmeyi doğru bulmuştur. Grubumuzun ilk büyük çaplı gayrimenkul yatırımı olmasından dolayı Makyol ismine yakışır bir proje olması için her türlü detayı titizlikle düşünerek tüketiciyi koruyan yasal düzenlemelere uygun bir şekilde Beylikdüzü’nün A plus projesini geliştiriyoruz” dedi.