Mövenpick Hotel Istanbul 2014 yılında Avrupa’nın En İyi İş Oteli Seçildi

Mövenpick Hotel Istanbul,seyahat sektörünün en prestijli ödüllerinden biri olan ve turizm dünyasının “Oscar’ı” olarak kabul edilen World Travel Awards’un 2 Ağustos 2014 tarihinde Yunanistan, Atina’da bu yıl 21.’si düzenlenen gecesinde “Avrupa’nın En İyi İş Oteli” seçildi.

1993’ten bu yana seyahat ve turizm endüstrisinin tüm alanlarındaki en önemli başarıların ödüllendirildiği World Travel Awards (Dünya Seyahat Ödülleri), otel, tatil köyü, havayolu, deniz yolu gibi 1000’i aşkın kategoride veriliyor. Oylama, dünya genelinde yüzbinlerce seyahat profesyonelinin internet üzerinden katılımıyla gerçekleşiyor.

Ödül, World Travel Awards Kurucusu ve Başkanı Graham Cooke tarafından Makyol Grubu Turizm Koordinatörü Sedat Boyacıoğlu ve Mövenpick Hotel Istanbul Genel Müdürü Frank Reichenbach’a takdim edildi. Frank Reichenbach elde ettikleri bu başarıyla ilgili olarak otelin benimsediği felsefeyi: “İsviçre mükemmelliyetçiliği ile Türk konukseverliğinin eşsiz bir kombinasyonu olarak sunduğumuz ayrıcalıklı hizmet ve ayrıntılara gösterdiğimiz özenin bir kanıtı olan bu ödülü almak bizim için büyük gurur kaynağı olmakla birlikte, iş seyahatine çıkan misafirlerimizin en basit görünen isteklerini bile sıradışı kılarak konuklarımızın beklentilerinin üzerine çıkmayı ilke edinmiş ekibimizin çabalarının ve otelimizde sunduğumuz konforlu konaklama ve ileri teknoloji toplantı olanaklarımızın bir sonucudur. Ayrıca sürdürülebilirlik de iş modelimizin önemli bir parçası ve biz de ödül kazanan bir otele yakışır şekilde 2014’te de Green Globe sertifikamızı yenilemeye hak kazandık.” cümlesiyle ifade etti.

Ödül Sonrası görüşlerini aldığımız Makyol Grubu Turizm Koordinatörü Sedat Boyacıoğlu, Mövenpick Hotel İstanbul’un Avrupa dan ödülle dönmesinin kendilerine yeni bir gurur yaşattığını ifade ederken, Türkiye’nin en önemli gelir kaynağı konumundaki bacasız sanayi turizmin daha iyi organize olmuş yeni yatırımlara ihtiyacı olduğunun altını çizerek, “yeni yatırımlar mutlaka yapılmalı. Ancak, başta İstanbul olmak üzere yeni yatılan ve yapılması planlanan otel yatırımlarının gerçek anlamda fizibilitesinin yapıldığı konusunda şüphelerim var. Çünkü, görünen o ki, yeni otel ve turizm yatırımlarının bir çoğunu işi turizm ve otelcilik olmayan arsa sahipleri ve çeşitli yatırımcılarının yapıyor olması, yapılan yatırımların geri dönüşlerinin sağlanamaması durumunda ciddi bir sıkıntı doğuracaktır. Bugün benzin istasyonu açarken bile belli bir mesafe aralığı aranırken, milyonlarca dolar harcanarak yapılan otel yatırımları doğru lokasyon ve planlı işletilemediği zaman ekonominin içinde kalması gereken paralar boşa gitmiş yatırımlara dönüşebiliyor. Bunun önlemini almak da gerek belediyeler gerekse Turizm Bakanlığının turizm yatırımlarını planlaması yapmasını zaruri kılmaktadır” dedi

Makyol Grubu’nun turizm alanındaki yatırımlarından nasıl bir 2014 yılı bekliyor sorumuza gönül rahatlığıyla “her şey yolunda gidiyor” cevabı veren Sedat Boyacıoğlu, “Avrupa da beklenen iyileşmenin hala gerçekleşmemesi, Yunanistan’ın hala düşük fiyat politikasını uygulamasına rağmen planladığı hedefler genel anlamda tutacak görünüyor. Makyol Grubu olarak biz her zaman piyasa analizimizi doğru yaparak ve bu doğrultuda gerçekçi hedefler belirlediğimiz için şimdiye kadar planladığımızdan farklı bir yıl yaşamadık. Gerek grup yöneticilerimiz gerekse turizm bölümümüz var olan yatırımlarımızı doğru şekilde işletmeye özen gösterirken, doğru lokasyonda  doğru yatırım yapmak adına yeni  arayışlarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Mövenpick Hotels & Resorts hakkında:

Mövenpick Hotels & Resorts, 16.000’in üzerinde çalışanı ile 25 ülkede 81 otel, tatil köyü ve Nil yolcu gemileri ile uluslararası üst düzey bir otel yönetim şirketi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Chiang Mai ve Koh Samui (Tayland), İstanbul Haliç (Türkiye), Kochi (Hindistan) ve Marakeş (Fas) de dahil olmak üzere planlanan veya yapım aşamasında olan 30’u aşkın projesi bulunmaktadır.

Hedef pazarı olan Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’da büyüme ve gelişmeye öncelik veren Mövenpick Hotels & Resorts, iş ve konferans otelciliği ile tatil yörelerinde resort otelciliği yapmakta ve otellerinin bulunduğu tüm bölgelerin karakteristik özelliklerini korumaya ve saygı göstermeye büyük önem vermektedir. Merkez ofisi Zürih’te bulunan İsviçre kökenli Mövenpick Hotels & Resorts, konuklarını kişiye özel hizmet anlayışı çerçevesinde sunduğu kaliteli servisi ve eşsiz lezzetleri ile ağırlamaktadır. Sürdürülebilirliğe duyarlı yaklaşımıyla Mövenpick Hotels & Resorts, dünyadaki en çok Green Globe sertifikası sahibi otel zinciridir.