Mövenpick Hotel İstanbul Türkiye’nin en iyi şehir oteli seçildi

Mövenpick Hotel Istanbul, Skal International İstanbul tarafından 10 Aralık 2014’de Haliç Kongre Merkezi’nde bu yıl 17.’si düzenlenen 2014 SKALİTE “Turizmde Kalite” ödüllerinde “Türkiye’nin En İyi Şehir Oteli” kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Turizm sektöründen tüm branşların profesyonellerini çatısı altında toplayan, 81 yıllık geçmişiyle dünyanın en köklü, 90 ülkede yapılanmasıyla da en geniş tabanlı sivil toplum örgütü olan Skal International’a bağlı Skal International İstanbul Kulübü, Skalite Ödülleri ile turizm sektöründe kalite çıtasını yükseltmeyi hedefleyen ve kaliteyi bir yönetim felsefesi olarak benimseyen kişi ve kuruluşları ödüllendirerek, sektörün diğer çalışanlarına örnek olmasını sağlamayı amaçlıyor.

Mövenpick Hotel Istanbul 2014 yılında World Travel Awards tarafından “Avrupa’nın En İyi İş Oteli” seçilmesinin ardından misafirlerine sadece sıcak ve profesyonel hizmetler değil aynı zamanda yüksek kalitede olanak ve ürünler sunma taahhütünün bir yansıması olan 2014 SKALİTE “Turizmde Kalite” ödüllerinde “Türkiye’nin En İyi Şehir Oteli” ödülünü kazandı.

İstanbul’un en modern iş ve alışveriş merkezinin kalbinde bulunan Mövenpick Hotel Istanbul, hem iş hem de tatil amaçlı seyahat eden misafirlerin beklentilerine cevap verebilecek şekilde tasarlanmış 249 odası, iş yaşamını keyifli hale getiren 8-600 kişilik ileri teknoloji toplantı salonları, yaratıcı mutfağı ve misafir memnuniyeti odaklı hizmet anlayışı ile konuklarını ağırlıyor.

Mövenpick Hotels & Resorts hakkında:

Mövenpick Hotels & Resorts, 16.000’in üzerinde çalışanı ile 25 ülkede 81 otel, tatil köyü ve Nil yolcu gemileri ile uluslararası üst düzey bir otel yönetim şirketi olarak hizmet vermektedir. Ayrıca Chiang Mai ve Koh Samui (Tayland), İstanbul Haliç (Türkiye) ve Kochi (Hindistan) de dahil olmak üzere planlanan veya yapım aşamasında olan 30’u aşkın projesi bulunmaktadır.

Hedef pazarı olan Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya’da büyüme ve gelişmeye öncelik veren Mövenpick Hotels & Resorts, iş ve konferans otelciliği ile tatil yörelerinde resort otelciliği yapmakta ve otellerinin bulunduğu tüm bölgelerin karakteristik özelliklerini korumaya ve saygı göstermeye büyük önem vermektedir. Merkez ofisi Zürih’te bulunan İsviçre kökenli Mövenpick Hotels & Resorts, konuklarını kişiye özel hizmet anlayışı çerçevesinde sunduğu kaliteli servisi ve eşsiz lezzetleri ile ağırlamaktadır. Sürdürülebilirliğe duyarlı yaklaşımıyla Mövenpick Hotels & Resorts, dünyadaki en çok Green Globe sertifikası sahibi otel zinciridir.

Otel grubunun %66,7’sine Mövenpick Holding, %33,3’üne ise Kingdom Group sahiptir.