Polimeks İnşaat ve Rixos Hotels’den Eskişehir için işbirliği

Türkiye’nin en büyük yurtdışı müteahhitlik şirketlerinden Polimeks İnşaat tarafından inşa edilen Eskişehir Bademlik’teki termal otel ve spa merkezinin işletmesini Türkiye’nin ilk ve tek global otel markası Rixos Hotels yapacak. İki şirket arasında yapılan devir teslim anlaşmasını Polimeks Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ve Polimeks Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Siyahi imzaladı.

Türk müteahhitlik sektörünün önemli oyuncularından Polimeks İnşaat, Türkmenistan’da yaptıkları çalışmalarla ön plana çıkarken, Awaza Bölgesinde elde ettiği tecrübesini Eskişehir’e yansıtmayı başarmış gözüküyor.  Yaptıkları otel yatırımlarının işletmesini Rixos Hotel’e teslim ettikleri imza törenine bizleri davet eden Polimeks İnşaat, yatırımla ilgili bilgiler verdi.

Doğup büyüdüğü Eskişehir’e böyle bir proje kazandırdığı için gurur duyduğunu belirterek sözlerine başlayan Polimeks İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Erol Tabanca, “Eskişehir’in turistik değeri giderek artan  Odunpazarı bölgesinde inşa edilen ve konsept olarak şehrin ilk büyük tesislerinden biri olan Termal Otel ve SPA Merkezi,  50 milyon dolar tutarında yatırımla gerçekleştirildi. Hizmete açıldığında Eskişehir’in turizm birçok açıyı düşünerek hareket ettik. Amacımız sadece dışardan turist gelmesi değil, Eskişehirlinin de faydalanabileceği bir tesis olmasından yanaydı” sözlerinin ardından yaptıkları otelin ülkeye ve Eskişehir’e hayırlı olmasını dilediğini belirtti.

 Türkmenistan’da yaptıkları çalışmalarla ilgili de bilgiler veren Erol Tabanca, “Türkmenistan’da ülkenin en önemli anıtlarından kültür ve sanat komplekslerine, hükümet binalarından otel ve hastaneye, çimento fabrikalarından arıtma tesisi, hipodrom ve alışveriş merkezlerine kadar yaklaşık 123 projeyi hayata geçirdik. 2013 yılında Türk inşaat sektörü adına uluslararası bir başarıya daha imza atarak, yurtdışında iş yapan Türk müteahhitlik firmalarının tek kalemde aldığı en büyük iş olan Aşkabat Uluslararası Havaalanı inşaatının ihalesini kazandık. Ayrıca 2010 yılında inşasına başlanan, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) standartlarında tasarlanan ve 2017’de Asya Olimpiyatları’na ev sahipliği yapması hedeflenen Aşkabat Olimpiyat Kompleksi’nin inşaatının da devam etmekteyiz. Son olarak geçtiğimiz yıl 2013’te Awaza Bölgesi’nin ilk marinası Yelken Yat Kulübü projesini hayata geçirdik. Hazar Denizi kıyısında yaklaşık 1 kilometrelik sahil şeridinde kurulu Yelken Yat Kulübü, yaklaşık 90 milyon dolar değerinde bir yatırım ile gerçekleşti. Şirket olarak oturmuş bir sistemimiz ve kurumsal bir yapımız var. Değişen ülke ve dünya pazar koşullarına göre kısa ve orta vadeli stratejimizi sürekli gözden geçiriyoruz.  Başta Türkmenistan olmak üzere yurtdışı pazarlarda pazar payımızı her geçen yıl artırarak, büyümeyi hedefliyoruz.  Büyüme hedeflerimiz doğrultusunda orta ve uzun vadede Türkmenistan, Ortadoğu, Suudi Arabistan, Katar ve Afrika bölgesi radarımıza giren pazarlar arasında yer alıyor” dedi.  

Otelin işletmesini devralan Rixos Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince ise Polimeks İnşaat ile işbirliğinden memnuniyet duyduğunu belirterek, “Yatırım yaptığımız destinasyonlarda sadece otelimizi tanıtmak ya da günün sonunda sadece oda satmayı değil, aynı zamanda bulunduğumuz destinasyona da katkı sağlamayı misyon edindik. Bu misyonumuz Antalya’dan Dubrovnik’e, Astana’dan Konya’ya, Dubai’den Davos’a , Sharm El Sheikh’ten Soçi’ye kadar böyle oldu. Eskişehir için de böyle olacak. Bugün Avrupa, Afrika ve Asya’da markamızla hizmet vermenin gururunu yaşarken, ülkemiz turizmine de katma değer sağlamaktan mutluluk duyuyoruz. Polimeks İnşaat tarafından büyük bir özenle inşa edilen Bademlik’teki tesis için de bu misyonla hareket ederek, ülkemiz ve Eskişehir’in turizm ve ekonomisine katkı sağlayacağının altını çizmek isterim. 21 Haziran’da Rixos Eskişehir adıyla açılışını gerçekleştireceğimiz tesisin hem Polimeks hem de Rixos Ailesi’ne hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim” dedi.

Son olarak projenin 2012 yılında uluslar arası ödül aldığını hatırlatan Polimeks İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Siyahi, “Bu yıl haziran ayında faaliyete geçmesi planlanan Eskişehir SPA ve Termal Otel’de 104 adet standart oda, 34 adet Premium, 13 adet Suit, 4 adet Corner Suit, 4 adet Executi ve Suit, 2 adet Honeymoon Suit, 2 adet Hospitality Suit ve 1 adet Presidential Suit olmak üzere toplam 164 oda bulunuyor. Proje içerisinde ayrıca lobi bölümü, bin metrekare büyüklüğünde 2 konferans ve bin 900 metrekarelik 500 kişilik çok amaçlı salon bulunuyor. Toplam bin 900 metrekare genel alanda a’la carte restoran, 2 bin 200 metrekare alanda spa, hamam, fitness, yürüyüş yolları, yüzme havızları, idari ofisler, satış üniteleri, açık ve kapalı otopark alanları yer alıyor. Proje uluslararası bir ödüle de layık görüldü. Otel, Kasım 2012’de dünya gayrimenkul sektörünün en prestijli ödülleri arasında gösterilen 2012 Uluslararası Otel Ödülleri (2012 International Hotel Awards) kapsamında “Highly Commended Hotel Architecture-Europe” ödülünü aldı” dedi.

Call

Send SMS

Add to Skype

You’ll need Skype CreditFree via Skype