Türkiye’nin Milli Gururu Havelsan’a Uluslararası Takdir!

Dünyanın en saygın iş ödüllerinden biri olan ve şirket performansı, pazarlama, insan kaynakları, halkla ilişkiler gibi birçok dalda dünya çapında yılın en iyilerinin seçildiği “Stevie International Business Awards 2014”e bilişim alanında HAVELSAN adını yazdırdı. HAVELSAN, “Yılın En İyi IT Departmanı” dalında gümüş ödülün sahibi oldu.

10 Ekim 2014 tarihinde Paris’te Westin Vendome Otel’de gerçekleşen ödül töreninde 30’dan fazla ülkeden 400’e yakın yönetici bir araya geldi.

HAVELSAN IT DEPARTMANI DÜNYA ÇAPINDA YILIN EN İYİLERİNDEN

Savunma ve bilişim sektörlerinde dünya çapında yazılımlar ve sistem çözümleri üreten bir firma olan HAVELSAN adına Stevie ödülünü Bilgi ve Sistem Yönetimi Müdürü Zafer Özkan aldı. Zafer Özkan kürsüdeki konuşmasında dünya çapında yazılımlar üreten bir şirketin IT Departmanı olarak bu ödüle layık görülmekten büyük gurur duyduklarının altını çizdi ve “Burada olmak ve böylesine prestijli bir ödülü hak etmiş olmak bizler için büyük bir onur. Bu ödül bize her zaman başarılı takım çalışmamızın ve sinerjimizin uluslararası boyutta takdirini ve kabulünü hatırlatacak. Tüm ekip arkadaşlarıma ve yöneticilerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

HAVELSAN’IN TÜRKİYE SIRALAMASINDA ÖDÜLLERİ

HAVELSAN, ödüllerle dolu bir yıl olan 2014’te listelerde yükselişine devam etti.

 “Interpromedya İlk 500 Bilişim Şirketi Türkiye Araştırması” 2013 sonuçlarına göre;

  • İlk 500 Bilişim Şirketi arasında 26. sırada (geçen seneye göre 3 sıra yükselerek),
  • Bu yükselişi ile aynı araştırmada “Son Üç Yılda En İyi Performans Gösteren Bilişim Şirketleri” arasında 2. sırada yer aldı.

Ayrıca aynı araştırmada 3 kategoride birinciliğin sahibi oldu:

  1. “Yazılım İhracatı” kategorisi
  2. “Sektörel Uygulama” kategorisi
  3. “Eğitim Hizmeti” kategorisi
  • HAVELSAN, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde de 144. sırada (geçen seneye göre 79 sıra yükselerek)bulunuyor.