Varsan olarak otel yatırımlarına odaklandık

Ankara da Mövenpick ve İstanbul Taksim 15 Suites otellerini hizmete açarak yeni yatırımlarını da bu yönde yapma kararı aldıklarını belirten Varsan Yönetim Kurulu Başkanı Enis Pekuysal, “Ankara ve İstanbul da yaptığımız yatırımlardan elde ettiğimiz başarılı veriler ışığında, doğru lokasyon ve fizibıl bulduğumuz yerlerde yakın zamanda yeni otel yatırımlarımız olacak” dedi.

Baba mesleği olan seyahat turizm işinden çıkarak, yine daha önceden iş kollarından biri olan otel işletmeciliğine ağırlık verdiklerini belirten Varsan Yön. Kur. Baş. Enis Pekuysal, “Seyahat Turizm işini devredip baba mesleğimiz olan otobüs işletmeciliğinden çıksak da, anlaşma gereği Varan ismini bir süre daha kullanarak bir çok şehirlerarası yol üzerinde bulunan Varan Dinlenme Tesislerimizi işletmeye devam ediyoruz. Varan’ı devrettikten sonra yatırım alan ve hedefimizi belirledik.”

Mövenpick ile Ankara’daki işbirliğinden çok memnun olduklarını belirten Pekuysal, “İlk olarak Ankara da ki arazimizi değerlendirerek inşa ettiğimiz otel binasını uluslar arası önemli otel zincirlerinden biri olan ve şehir otel işletmeciliğini çok iyi bilen İsviçreli Mövenpick Grubuyla işbirliğine giderek Mövenpick Ankara’yı ve İstanbul Taksim de Taksim 15 Suites otellerini hizmete açarak grubumuzun bundan sonraki seyrini şehir otelciliği alanına çevirmiş olduk” dedi.

2012 yılında açılışı yapılan, beş yıldızlı otel kategorisinde önemli bir adres olarak yerini alan Mövenpick Ankara, açılmasının ardından bir kaç ay içinde başarıyı yakaladığının altını çizen Enis Pekuysal, “Ankara’nın önemli lokasyonlarından biri haline gelerek ne denli doğru bir yatırım yaptığımızı göstermiş oldu. Bundan sonraki hedefimiz, başta İstanbul olmak üzere farklı şehirlerde var olan arazilerimizi değerlendirerek otel işletmeciliğinde marka olma yolunda ilerlemek olacaktır. Geçmişten gelen tecrübelerimizle, Varan markasıyla seyahat işletmeciliğinde elde ettiğimiz başarıyı Varsan olarak otel yatırımları ve işletmeciliğinde devam ettireceğiz.” dedi

İstanbul Taksim Gümüşsuyu da işletmesini Varsan Turizm olarak kendilerinin yaptığını belirten Pekuysal, Taksim 15 Suites oteli ile butik olmasına karşın son derece kaliteli hizmet anlayışıyla farkımızı ortaya koyduklarını ifade ederek, “Mövenpick Ankara ve Taksim 15 Suites otellerinden elde ettiğimiz başarılar bizi yeni otel yatırımı konusunda iştahlandırmasına karşın, sırf yatırım yapmış olmak için yeni otel açmayacağız. Biz bu güne kadar Pekuysal ismine yakışır işler yaptık bundan sonra da doğru yerde doğru yatırımı yaparak ismimize yakışır hizmeti verecek yatırımların içinde olacağız. Taksim’de hayata geçirilecek butik otelin dışında İstanbul’da bir otel daha planladıklarını dile getiren Pekuysal, “Üçüncü oteli de İstanbul’da düşünüyoruz. Yenibosna’da Varan tesislerinin olduğu arazi bize ait. Çok değerli bir arazi. Orada bir otel projemiz var. Henüz tam olarak karar vermedik ama ciddi olarak düşünüyoruz” diye konuştu.Bu nedenle, yeni yatırım yapma konusunda arzulu olmamıza rağmen doğru lokasyonda ve doğru zamanda yatırım yapmak için hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.” dedi