CER İSTANBUL, GEÇMİŞİN RUHUNU GELECEĞE TAŞIYACAK

Gayrimenkul sektörünün öncü markalarından olan ve uluslararası ödüllü projelere imza atan Ege Yapı ve Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı şirketi Emlak Konut GYO iş birliğiyle İstanbul’un en köklü yerleşim yerlerinden biri olan Yedikule’de çok özel bir projeyi İstanbul’a kazandırıyor.

Sahil semti Yedikule’de geliştirilen Cer İstanbul, ismini ‘çekim merkezi’ anlamına gelen ‘cer’ kelimesinden alıyor.

Cer Atölyeleri’nden İlham Alındı

Cer İstanbul, Tarihi Yarımada’nın güneybatısında yer alan ve Osmanlı Dönemi’nde Altın Kapı olarak adlandırılan bölgede, Yedikule Hisarı’nın yanı başında yaklaşık 40 bin metrekare alan üzerine inşa ediliyor. Konseptinde; 1871 yılından itibaren tarihi Yedikule Demiryolu Tesisleri’nin yer aldığı ve demiryolu araçlarının bakım – onarım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Cer Atölyeleri’nden ilham alınan Cer İstanbul, bu görkemli tarihe saygı ile bir sanat eseri olarak tasarlandı.

150 Yıllık Yapılar Restore Ediliyor

Yedikule sahil hattında, karşısında Adalar, arkasında Yedikule Hisarı manzarası ile son yıllarda geliştirilen en özel projelerden olan Cer İstanbul, bulunduğu lokasyon, az katlı mimarisi ve özel tasarım peyzaj alanları ile dikkat çekiyor. Proje içerisindeki 5 adet 150 yıllık tescilli yapılar restore edilirken, yeni inşa edilen 5 adet yapı ise özgün bir mimariye sahip.

Sadece 127 adet konutun tasarlandığı Cer İstanbul’da 1+1’den 6+1’e kadar farklı yaşam alanlarına sahip rezidans daireler, loft ve ticari üniteler, seçkin hizmetleriyle lüks bir otel hizmeti verecek apart üniteler, restoranlar ve sosyal aktivite alanları bulunuyor. Cer İstanbul’da satış fiyatları 1.750.000 TL’den başlıyor.

Tarihi Yarımadanın Büyüleyici Güzelliklerine Yürüme Mesafesinde

Tarihi Yarımada’nın büyüleyici güzelliklerine yürüme mesafesinde ve Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu’nun hemen yanı başında bulunan Cer İstanbul; Avrasya Tüneli girişine 2 km, D100 Karayolu’na 4 km, Yenikapı Metro İstasyonu’na 3,5 km ve Yenikapı Feribot İskelesi’ne de 3,4 km mesafede yer alıyor.

Son teknolojiye sahip ekipmanlarla donatılacak 800 m²’lik sosyal tesisinde; gün ışığını içeriye alan kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna ve buhar odaları gibi çeşitli fonksiyonların yer almasının yanı sıra, hemen önünde bulunan sahildeki yaklaşık 30 kilometrelik yürüyüş yolu ve bisiklet alanlarına olan yakınlığıyla da sağlıklı yaşamla iç içe bir proje olarak öne çıkıyor.

Uluslarararası Ödüllü Proje

Gayrimenkul sektöründe dünyanın en saygın yarışmalarından olan Dubai Cityscape Awards’ta Brezilya, Çin, Hindistan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde geliştirilen projeler ile finale kalan Cer İstanbul, ‘Az Katlı Konut Projesi’ kategorisinde ödül kazandı. Bu ödül ile Cer İstanbul, aynı zamanda Türkiye’den kazanan tek proje oldu.

Cer İstanbul, dünyanın en saygın iş ve ekonomi dergilerinden Forbes’un araştırmasına göre ‘Bölgesinin Getiri Potansiyeli En Yüksek Konut Projesi’ de seçilmişti.

Tarihe Sahip Çıkıyoruz

Ege Yapı Yönetim Kurulu Başkanı H. İnanç Kabadayı, Cer İstanbul projesini İstanbul’a hediye edecekleri bir sanat eseri gibi değerlendirdiklerini belirterek, şunları dile getirdi:

“Tarihi Yarımada; güzelliği, konumu, dinamizmi, efsaneleri, eski İstanbul hoşgörüsü ve komşuluk ilişkilerini hâlâ sürdüren kültürü ve saymakla bitmeyecek daha nice özelliği ile bugüne kadar her dönem için yaşamın ve ticaretin iç içe geçtiği bir merkez oldu. Böylesi bir tarihe sahip Yedikule’de 1871 yılından itibaren demiryolu araçlarının bakım ve onarım faaliyetlerinin gerçekleştirildiği Cer Atölyeleri’ne adeta yeniden hayat vererek sahip olduğumuz endüstriyel ve kültürel mirası, Emlak Konut GYO güvencesi ve Ege Yapı ayrıcalığıyla İstanbul’a hediye edecek olmanın gururunu yaşıyoruz. Değerli konumuyla tarihin içinde ayrıcalıklı bir yaşam biçimi sunan ve çok değerli bir yatırım fırsatı olacak olan Cer İstanbul ile nesilden nesile aktarılan bir tarihe sahip çıkıyoruz.

Zamana Yenik Düşen Bir Alan Küllerinden Doğuyor

“İnsana ve tarihe saygı ilkesiyle yola çıktığımız Cer İstanbul, tarihi dokuya sahip çıkacak yüksek bir sorumluluk bilinci ile kentin siluetine uyumlu olarak tasarlandı” diyen H. İnanç Kabadayı;

“Doğa ve tarihin tüm güzellikleri ile bir arada, az katlı ama çok değerli bir eser oluşturuyoruz. Zamansız bir estetik ve lüks anlayışı içerisinde tasarladığımız Cer İstanbul, sahip olduğu geçmişin görkemini, geleceğin yaşamına taşıyor. Bir tarafında tarihi ve doğası, diğer tarafında ise Marmara Denizi’nin engin maviliklerine bakan Cer İstanbul’u İstanbul’a kazandırıyoruz. Çünkü zamana ve doğaya yenik düşen bir alan içerisinde adeta küllerinden doğan yeni bir yaşam alanı inşa ediyoruz. Projede doğal ahşap ve taşın yer aldığı detaylarıyla tarihin içinde zamansız bir duruş sergileyen, silueti bozmayacak bir yapı dili kullanırken, mevcut tarihi binaları tamamen aslına uygun bir şekilde restore ederek modern yaşam alanlarına dönüştürüyoruz.

Yüzde 10 İndirim Fırsatı

Ege Yapı, Emlak Konut güvencesi ile geliştirdiği Cer İstanbul projesinde 18 ay ödeme olmadan yüzde 10 indirim fırsatı sunuyor. Banka kredisi kullanmak isteyenlere ise 0,99 oran, 120 ay vade imkanı veriliyor. KASIM 2019