Gördüklerinizin ötesinde, yeniliğin peşinde

Laminant Parke sektörünün lideri, ahşap bazlı panel sektörünün öncü markası AGT, iki yeni ve iddialı ürünü ile Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ederken, global pazardaki gücünü artırıyor.

Yeni yatırım ve artan üretim kapasitesiyle ülke ekonomisine ve istihdamına katkıda bulunan AGT, dünya markası olma vizyonu ile faaliyet gösteren bir Türk markası olarak global pazardaki güçlerini gerçekleştirdikleri katma değerli ve yenilikçi üretimle artıracak. Tüketici ihtiyaçlarını dinleyen ve yenilik isteyenlerin ilk tercihi olan, marka iki yeni inovasyonla yoluna devam ediyor. 

Sektörün ilk AR-GE merkezinde titiz çalışmalar sonucunda ortaya çıkarılan bu iki üründen PRO-HYGIENE adı verilen ve parkenin üzerine uygulanan gelişmiş solüsyonunun, uluslararası ölçekte akredite laboratuvarlarda test edilerek, 24 saat içerisinde oluşması gereken bakteri oluşumunu %99.99’a kadar engellediği ve kuvvetli anti bakteriyel özellik taşıdığı görüldüğü gözlemlenmiştir.

AGT’nin kendi tesislerinde üretilen bu solüsyon ile PROHYGINE parkenin iyi havalandırılmayan mekanların yüzeylerinde oluşan ve hastalıklara neden olabilen Staphylococcus aureus, Escherichia coli, Klebsiella pneumoniae, Acinetobacter baumanni gibi insan sağlığına zararlı bakterileri tahrip etmektedir. Salgın nedeniyle hijyen hassasiyetinin arttığı bu günlerde, PROHYGIENE anti bakteriyel parke hijyen arayanların ilk tercihlerinden biri olacak.

AGT’nin PRO-HYGIENE gibi bir diğer iddialı yeni ürünü de su sızdırmazlık özelliğine sahip AQUACURB.

Yine AGT AR-GE merkezinin özenli çalışmasıyla hayata geçirdiği AQUCURB, üretimi esnasında parkenin kilitlenme bölgelerine uygulanan patentli çözeltisi sayesinde üstüne dökülen sıvıların alt tabakaya geçmesini 24 saat boyunca önleyerek parkede oluşabilecek şişmelerin önüne geçiyor.

Tüm mekânlarda kullanımın yanı sıra özellikle ebeveyn banyosu önü, balkon girişleri gibi su alma riski olan bölgelerde AQUACURB bu riski ortadan kaldırıyor.

AGT yine daha önce olduğu gibi görülenin ötesindeki ürünleriyle yenilik peşinde koşmaya devam ediyor.

AGT hakkında:

Gelişen teknoloji ile ahşabın kişiye ve kurumlara özel işlenip geliştirilebileceği hayali ile 1984 yılında Antalya’da çalışmalarına başlayan AGT (Ahşabı Geliştiren Teknoloji), bugün mobilya bileşenleri sektöründe dünyanın önde gelen şirketlerinden biri olarak faaliyet göstermektedir. AGT, Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde toplam 400 bin metrekare alana kurulu modern üretim tesislerinde; MDF, MDF-LAM, Panel, Profil üretimi ile mobilya ve dekorasyon sektörlerine, parke ve süpürgelik üretimi ile de inşaat sektörüne hizmet vermektedir. AGT, kurulduğu ilk günden bu yana, ek değerinden ve kalite prensiplerinden ödün vermeden faaliyetlerini sürdürürken, tüm müşteriler, çalışanlar ve iş ortakları için; kalite, trend ve gelişim onun ana hedefini oluşturmaktadır. Kaliteye ve estetiğe önem veren milyonlarca insanın yaşam alanına yenilik katan AGT, Türkiye genelinde yaygın bayi kanalının yanı sıra 5 kıtada 1000’den fazla satış noktası ile başta Kanada, AB ülkeleri, Orta Doğu ve Rusya bölgesi olmak üzere 80’den fazla ülkeye ihracat gerçekleştirmektedir.KASIM 2020