ASFAT, III. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’ne Katıldı

Millî Savunma Bakanlığı şirketi olan ASFAT; yüksek önem derecesinde öneme haiz bir gündem ile ilgili olarak düzenlenen III. Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’ne katılım sağlamıştır. Önde gelen yetkinliklerinden birini “iş modeli oluşturma kabiliyeti” olarak tanımlayan ASFAT; savunma sanayiinde dikkate değer bir iş ekosistemine sahiptir. Kalifiye proje ekibiyle projelerde kamu-özel sektör iş birliği modelini askeri fabrikaların ve tersanelerin tecrübe, imkan ve kabiliyetleri ile birleştirerek en iyisini en kısa sürede en uygun maliyetle tamamlama ilkesiyle çalışmaktadır.

Sınır güvenliği çözümlerinde; sabit yapılar ya da mobil konteynerlar (platformlar) dâhilinde güvenlik güçlerinin kontrol istasyonlarını ya da yaşam alanlarını oluşturabilmektedir. Yabancı ülke temsilcileri, ASFAT standındaki değişik çözüm önerilerine yoğun ilgi göstermiş olup çok sayıda yerel alt yüklenici ile de potansiyel işler hakkında görüşmeler yapılmıştır. Türkiye’nin dışa bağımlılığını ortadan kaldırarak oyun değiştirici ve söz sahibi bölgesel bir güç olmasına imkân tanıyan kritik projeler yapan ASFAT; sınır güvenliği konusunda da entegre çözümleriyle sektöre yön veren bir konumdadır. Bu irade ve kararlılıkla, Türk mühendisinin özverisi ve Türk teknisyeninin emeği ile de yabancı menşeili emsalleriyle rekabet edebilir bir şekilde yerli ve millî ürünlerini kara, hava ve denizde attığı her adımla, hayata geçirdiği her proje ile göstermektedir. Ayrıca Türk Silahlı Kuvvetlerinin mücadelesine, imkân ve kabiliyetlerine, etkin, caydırıcı ve saygın niteliklerinin artırılmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Kuruluşundan itibaren hem millî hem de uluslararası projelere imza atan ASFAT; Türk savunma sanayii sektörüne yeni bir nefes getirmiş ve ülke ekonomisine çok daha fazla katkıda bulunmak gayesiyle sınır güvenliği konusunda da entegre çözümler sunmaktadır.

Projelerinde; Türk mühendislerin vizyonu, merakı ve yaratıcılığından ilham almış olup Türk mühendislerin dünya standartlarında ve ötesinde bilgi ve beceriye sahip olduğunu kanıtlayan ASFAT; dünyanın farklı bölgelerindeki mevcut sınır güvenliği problemlerini çözebilmek adına sahip olduğu bilgi, tecrübe, ürün portföyü ve ekosistemi ile hazır durumdadır.

ZİRVE KATILIMI

MÜSİAD Ankara Şubesi tarafından 5-6 Ekim 2021 tarihlerinde gerçekleştirilen 3. Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde, ASFAT olarak kabiliyetlerimiz ve ürünlerimiz ile katılım sağladık.

ZİRVE HAKKINDA

Zirveye 110 savunma sanayi firması ve bin 500 ziyaretçi katıldı. 3 özel sunu konusu ve 7 oturum gerçekleşen zirvede uluslararası heyetler , katılımcılar ve ziyaretçiler sınır güvenliği konularında görüşmeler gerçekleştirdi ve ürünlerimiz ile tanıştı.

ZİRVE SÜRESİNCE İki gün süren zirvede ASFAT, sınır güvenliği konusunda kendi kabiliyetleri ve ekosistemi ile birlikte; MEMATT, inşaat, altyapı, aydınlatma, termal/gündüz görüş kamerası, radar sistemleri, hareket algılayıcı sistemler, silah sistemleri, insansız hava/deniz araçları, balistik kask/yelek, mayına dayanıklı bot, taşınabilir mayın dedektörleri, sahil güvenlik botları gibi ekipman ve sistemlerle kara, hava ve deniz sınırı için entegre çözümlerini katılımcılar ile buluşturdu.KASIM 2021