Azure Grup’tan Metaverse Dünyası’nda ilk yerli yatırım

Dünya genelinde bir milyonun üzerinde üyesi bulunan Ovr markası ile ortaklık imzalayan Azure Grup, Metaverse dünyasında yatırım yapan ilk yerli marka oldu. Geçtiğimiz hafta Sunset Restoran’da gerçekleşen lansman, iş, sanat ve cemiyet hayatından yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Ovr’nin kurucu üyeleri Davide Cuttini ve Diego Di Tommaso ve Azure Grup yöneticilerinin katıldığı lansmanda keyifli anlar yaşandı. Azure Grup Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Gül’ün ev sahipliğinde gerçekleşen gecede iş, sanat ve cemiyet hayatından platforma rekor bir yatırım sağlandı.

Ovr Metaverse Sanal Gerçek Dünya, şu anda bir milyonunun üzerinde üyesi bulunuyor. Dünya çapında 6 farklı Crypto Borsasında işlem gören markaya ait Ovr Coin ile arsa alımları, yatırımlar, projeler, oyunlar, organizasyonlar, eventler, eğitim üzerine çalışmalar, e-ticaret, e-ihracat gibi günlük hayatımızda yaptığınız her şeyi üyeler, bu platform içerisinde bulabilecek ve kolayca erişim sağlayabiliyor olacak.

Metaverse te Ticaret’e Geçiş Başladı

47 yıldır lojistik ve enerji sektöründe hizmet veren Azure Grup, Türkiye’nin coğrafi konumunu e-ticaret alanında fırsata çevirmek amacıyla dev bir adım attı. Grup, yabancı ortaklarıyla anlaşma imzalayarak dünyadaki ilk Metaverse alışıveriş platformunu ve eğitim Platformunu hayata geçirecek.

Gül, “Dünyada lojistiğin ve E-ticaretin büyüdüğü yeni bir dönem içerisindeyiz. Gelecek 5 yıl, Türkiye için çok farklı ve önemli olacak. Yabancı sermaye de buna inanıyor” diye konuştu.

Türkiye, Avrupa’nın En Büyük Tedarikçisi Olacak

Erkan Gül, Türkiye’de ihracata büyük katkı sağlayacak proje ile aynı zamanda istihdam da yaratacaklarını belirtti: “ Yeni nesil lojistik sistemi olan e-lojistik sayesinde e-ticareti artırarak hem ülkemizin ihracatına büyük katkı sağlayacağız, hem de gençlerimize yeni bir kazanç kapısı açarak istihdam sağlamış olacağız. En az 500 kişiye iş imkanı sunmayı planlıyoruz.”

Gül’e göre Türkiye, Avrupa’nın en büyük tedarikçisi konumuna gelecek: “Türkiye, gelecek 5 yılda Avrupa’nın en büyük tedarikçisi olacak. Bunun için ülke olarak hazırlıklarımızı yapmalıyız. Dünyadaki en güçlü ekonomiye sahip olan ilk 10 ülke içerisine girebiliriz, bu tamamen bizim elimizde.”

Dünyanın E-Lojistik Merkezi Olacağız

Tarihi İpekyolu Proje’si için oluşturdukları ağın dünya ticaretinin 3/4’üne ulaşacağını anlatan Erkan Gül, “Yıllık 1 trilyon Dolar’ın üzerinde olan dev bir projenin organizasyonunu çok kısa bir zamanda faaliyete başlatmış olacağız.

Türkiye’yi dünyanın tam merkezinde bir “lojistik HUB” olarak değerlendirdiklerini ve dev lojistik projesinin yüzde 50’lik kısmını bu coğrafya üzerinden geçirmeyi hedeflediklerini belirten Gül, “Bu da ülkemizde gerçekleşecek olan en büyük ticari ve lojistik projesi olacak” diye konuştu.

İsteyen Herkes Ürününü Tüm Dünya’ya Satabilecek

 “Ülkemizdeki birçok büyük, küçük ve orta ölçekli işletmeler, ürünlerini e-ticaret üzerinden yurtdışına satmakta zorluk yaşıyor. Yurtdışında şirketleri olmadığı için birçok platformda satış yapamıyorlar. Bizim sunduğumuz e-ticaret ve e-lojistik hizmetler sayesinde artık rahatça ihracat yapabilecekler. KOBİ’lerimizle ihracat yapabilmeleri adına iş ortaklığı yapacağız; Amerika, İngiltere, Avrupa ve Orta Doğu’daki yerel depolama, dağıtım ve satış hizmetlerimizi online olarak sunacağız. Kurmuş olduğumuz e-ticaret ve e-lojistik platformu üzerinden herkes ürününü tüm dünyada satma imkanı bulabilecek.”

Dernek Ve Vakıflara da Destek Olacağız

2008 yılından günümüze devam ettirdiğimiz ‘Süreyya Gül Eğitim Merkezimize’ ek olarak yeni bir sosyal sorumluluk projeleri olduğunu da ifade etti: “Yapacağımız satışlardan elde edilecek gelirin belli bir oranını, ülkemizdeki dernek ve vakıflara bağışlayarak onlara da destek olacağız.” MART2022