AXA Sigorta “Sigortada En Teknolojik Marka” seçildi.

Yenilikçi bakış açısıyla sigorta sektörüne yön veren AXA Sigorta, Tech Brands Turkey’de “Sigortada En Teknolojik Marka” ödülüne layık görüldü. Bir sigorta şirketinden daha fazlası olma hedefiyle ürün ve teknolojilerini müşterilerinin çözüm ortağı olmak için geliştiren AXA Sigorta, tüketicilerin jüri olduğu değerlendirmeyle bu kategorinin kazananı seçildi.

Kapsamlı bir bilgi dönüşüm programı

2020 yılında daha yoğun ve kapsamlı bir bilgi dönüşüm programını başlatan AXA Sigorta, teknolojiyi doğru yerde ve doğru zamanda kullanma prensibiyle kendi içinde değişime ve yeniliklere gidiyor.  Teknoloji, iş yapış şekli ve kültürü kapsayan üç temel eksende başlatılan bu dönüşümle, 26 alt projede hızlı bir yenilenme başlatan şirket, izleme ve güvenlik sistemlerini yeniliyor, genel mimarisini derinlemesine gözden geçirip iyileştiriyor, yeni kontrol nokta, araç ve mekanizmaları ekliyor. Müşterilerinin memnuniyetini artırmak, eksiksiz ve kesintisiz hizmet sunmak için altyapılarını günümüz koşullarına uygun şekilde güncelleyen AXA Sigorta ayrıca acentelerinin hayatını kolaylaştırmak için önyüzlerini yeniliyor; self servis portalların yanı sıra  AXATek ve AXAAcentem gibi uygulamalarını da acentelerinin kullanımına sunuyor. Zaman içerisinde iki katmanlı uygulamadan başlayıp, servis odaklı mimariye ve modern web tabanlı önyüzlere geçişi, API altyapısının kurulması ve yakında mikroservis mimarisine sahip olacak uygulamaları, AXA Sigorta için uzun ama sürekli değişen, daha iyiye evrilen çok kıymetli bir kaynak teşkil ediyor. 

Buna ek olarak AXA Sigorta her an her yerde portföyüne ulaşım sağladığı AXAFit uygulamasıyla müşterilerine teklif alabilme, hasar ihbarında bulunabilme gibi günlük sigortacılık işlemlerine dijital ortamda hızlı çözümler sağlıyor. Sağlıklı yaşamı destekleyen içeriklere de yer veren uygulama, takip sistemleri, videolar, uzman bakış açıları ve önerileriyle müşterilerinin hayatlarına değer katmayı amaçlıyor. Müşterilerinin henüz koruma altına almadığı değerleri için de riskleri öngörerek gerekli önermelerde bulunan AXA Sigorta, müşterilerinin ihtiyaçlarına göre koruma kapsamını genişletmelerini sağlıyor.

AXA Sigorta Bilgi Teknolojileri ve İnovasyon Başkanı ve İcra Kurulu Üyesi Ege Örer, “AXA Sigorta olarak bir sigorta şirketinden daha fazlası sunmayı, bir çözüm ortağı olmayı hedefledik. Bu hedef doğrultusunda attığımız adımlarla müşterilerimizin gözünde en teknolojik sigorta şirketi olarak değerlendirilmemiz ve bunun ödüllendirmesi tüm AXA çalışanları için çok büyük bir gurur kaynağı. AXA Grubu içerisinde faaliyet gösterdiğimiz 57 ülke arasında veri kalite ve olgunluğunda ilk üçte yer almamız, doğru ve çeşitli veri ile müşteriyi tanıma, doğru analiz etme, doğru fiyatlama ve doğru hasar yönetimini de beraberinde getiriyor. Günün gerekliliklerini ve işimizin geleceğini de gözeterek AXA Sigorta’nın en güçlü kasının bilgi teknolojileri altyapısı olması gerektiğinden yola çıktık ve “Güçlü BT, güçlü şirket” söylemini hep aklımızda tuttuk.  Rekabetçi avantaj anlamında da değerli olan bu teknolojik gücün sonucu olarak acenteler ve diğer dağıtım kanallarından ürünlerimizi satın alan müşterilerimizin AXA Sigorta’ya olan memnuniyetini dile getirmesi bile bizim için en büyük ödül ve yatırımlarımızın ne kadar yerinde olduğunun en değerli göstergesi.” dedi. TEMMUZ2022