Tayvan’ın En Büyük Makına Üreticisi Vıctor Tauchıng, Gnc Makina İle Yerli Üretime Geçecek

Kurulduğunda sektöre ilk girişini Tayvan Menşeili Victor Tauching makinelerinin Türkiye’deki tek destekçisi olarak başlayan GNC Makina, bugünlerde Victor ile yerli üretim yapmaya hazırlanıyor. CNC makineleri üreten Tayvan’lı devi Türkiye’de yatırıma ikna eden GNC Makina, başta Avrupa olmak üzere Afrika ve Ortadoğu’ya da ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor.

Türkiye’de talaşlı imalat sanayinin önemli destekçilerinden GNC Makina, 12 yıl önce kurulan ve kurulduğu günden bu yana her geçen gün büyüme hedeflerine ulaşan bir marka. Türkiye’de temsilciliğini yaptığı son on yılda, dünyanın en fazla adette satış yapan firma unvanını alan GNC Makina, Tayvanlı dev Victor Tauching’i ülkemizde yatırıma ikna etti. Victor Tauching  ile bir süredir devam eden görüşmelerde artık sona yaklaşıldı. Victor ile prensipte anlaşan GNC Makina’nın bu yatırımı hangi bölgede yapacağı ile ilgili çalışmalar da tamamlamak üzere. İç Anadolu Bölgesi’nde yapılması planlanan fabrika ile başta Avrupa olmak üzere Orta Doğu ve Afrika ülkelerine ihracatın önü de açılacak.

Savunma sanayinden otomotive, havacılıktan kalıp ve kalıp endüstrilerine, enerji teknolojilerinden medikal endüstrisine kadar birçok sektöre yönelik üretim sistemleri sunan GNC Makina, Nakamura-Tome, GROB Werke, Victor Taichung, Vision Wide, Lico, Romi, Vonghler gibi yüksek hız ve niteliğe sahip CNC takım tezgâhı markalarını üreticilerle buluşturuyor.

Her yıl katlanarak büyüyen GNC Makina’nın 2020 yılındaki 10 milyon dolarlık cirosu bugün yaklaşık 45 milyon dolar.

Hizmette kaliteyi, güven duyulan firma olma mottosunu ön planda tutan GNC Makina’nın Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Çetinkaya ‘’Victor Tauching fabrikasındaki üretiminin önemli bir kısmını bizim için üretiyor. Türkiye’de ortak üretim yapacak olmamız her iki grup açısından da çok önemli. İhracata da adım atmayı planladığımız bu yatırımla, ülke ekonomisine katkı sağlamayı, avantajımız olan coğrafi konumumuzla dünyaya açılmayı hedefliyoruz. Tayvan’daki akıllı fabrikası ile birçok ödüle sahip olan Victor ile ülkemize de akıllı fabrika kazandıracağız ve ülkemizde en çok ihtiyaç duyulan modelleri burada üreteceğiz’’ yorumunda bulundu.

GNC Makina’nın vizyonu ‘Sektöründe, üreticilerin hedeflerine ulaşmak için ilk tercih edecekleri şirket olmak.KASIM2022