Dünyanın lider entegre güvenlik firması yeni değerleriyle Türkiye’de atılımlarına devam ediyor

Bu yıl Türkiye’de 32. yılını tamamlayan G4S, 6 Nisan 2021’de Allied Universal ile bir araya gelerek  90 ülkede 800.000’den fazla çalışanı ve 20 milyar $ lık cirosuyla dünyanın en büyük entegre güvenlik firması oldu. Bu tarihten itibaren amaçlarından biri de ortak hedefi ve ortak değerleri olan tek bir küresel organizasyon yaratmak oldu.

1901 yılından bu yana dünya çapında insanları koruyan, onları önemseyen güvenilir bir kuruluş olmanın sorumluluğunun bilincinde uluslararası işlerini temellendiren bir dizi yol gösterici ortak prensip hayata geçirilmektedir.

Tüm dünyada kritik tesisler, enerji santralleri, diplomatik misyonlar, üniversiteler, fabrikalar, finans kuruluşları gibi tüm sektörlerin güvenlik ihtiyaçlarını karşılayan G4S; bu bilgi birikimini her gün her ülkede farklı lokal deneyimlerle zenginleştirirken, büyüyen sermayesi ve teknoloji yatırımları, vizyoner bakış açısı ile Türkiye’de ve dünyada sektör liderliğini sürdürmeye devam etti.

Türkiye’nin dört bir yanında, geniş operasyon ağıyla hizmet verdiği projelerde bu altı aylık dönemde 1800 yeni çalışanı daha istihdam etti.

Uzman ekipleri, her biri kendi sektörlerinin lideri 667 firmaya 1.246 müşteri ziyareti gerçekleştirerek portföyüne eklediği yeni iş ortaklıklarıyla %30 büyüme gerçekleştirdi.

Geleneksel güvenlik anlayışını değiştiren, teknolojiyi iş akışının her noktasına entegre eden G4S; geliştirdiği yerli yazılımlarla hizmet kalitesini ölçülebilir ve şeffaf bir şekilde raporlanabilir hale getirdi. Tüm projelerinde kullandığı G4S Kokpit: Güvenlik Operasyonları Yönetim Yazılımı ile 2022 ilk yarısında 470.000 görev planlaması ile 620.000’e yakın devriye atılırken yaklaşık 50.000 vaka raporlaması yapıldı. Operasyon ekipleri tarafından Kokpit yazılımı üzerinden 200 drill ve 14.000’den fazla iç denetim yanı sıra toplam 219.895 km. yol katedilerek 10.000 civarı bağımsız denetim gerçekleştirildi.

Dijitalleşen süreçleri birbiriyle konuşan sistemlerle destekleyen G4S, personellerin sürekli gelişimi için eğitimi de ön planda tutuyor. Çevrimiçi eğitim sistemi MyLearning ile 200’e yakın eğitim başlığında yaklaşık 85.000 saat eğitim tamamlandı.

İki dev firma birleşmesinin ardından tek bir odakta, ortak bir bakış açısıyla ilerleyebilmek için yeni değerlerini açıklayan G4S, geçtiğimiz ay Türkiye’de gerçekleştirdiği lansman ile çalışanlarını ve paydaşlarını bir araya getirerek yeni kılavuzlarını açıkladı. Lansmanda açılış konuşmasını yapan Ülke Müdürü Kağan Gümüş: “Odaklanarak uzmanlaşan stratejimiz ile hedeflerimize ulaşmanın mutluluğu içindeyiz. 2022 yılının ilk yarısını %30 büyümeyle geride bıraktık. Bundan yıllar önce Hizmet 4.0 dedik ve yurtdışındaki ürünlerimizi lokal ihtiyaçlarımıza uyguluyorken; bugün, yurtiçinde geliştirdiğimiz %100 yerli yazılımlarımızı yurtdışına ihraç eden noktadayız. Portföyümüz yıllardır her biri kendi sektörünün lider firmalarından oluşuyor. 2023’te de kalitemizden taviz vermeden hacimsel büyüme ve güvenliğin her noktasında teknolojimizin de desteğiyle çığır açan, yol gösteren, liderlik eden büyük atılımlarımız olacak” dedi.KASIM2022