AB Komisyonu’ndan Varta Powerbank ürünlerine Altın ödül!

VARTA, AB komisyonu tarafından verilen ‘“AB ürün güvenliği” ödüllerinde Powerbank’leri ile “Altın ödül” aldı.

VARTA Powerbank’ler “Altın Ödül” ile güvenliğini̇ tescilledi. AB Komisyonu tarafından verilen ‘’AB Ürün Güvenliği’’ ödüllerinde 137 yıllık tecrübesiyle VARTA’nın powerbank ürünleri “Altın Ödül”ü almaya hak kazandı.

Komisyon tarafından ‘’Büyük şirketler’’ kategorisinde birinciliğe layık görülen VARTA Powerbank ürünleri, öngörülebilir yanlış kullanım durumlarında dahi oldukça etkin ve kapsamlı güvenlik özelliklerine sahip.

Bu ödülü almanın haklı gururunu yaşayan VARTA’nın üretim anlayışı, ürünlerini geliştirip üretirken müşterisine en yüksek kaliteyi, performansı, konforu ve güvenliği bir arada sunmak. VARTA, bu anlayıştan yola çıkarak Powerbank ürünlerini standart olarak belirlediği 6 farklı ürün güvenliği özelliği ile üretiyor. Bu özellikler ürün portföyünün tamamı için geçerli. Sürekli testlere tabii tutulan ürünler güvenlik performansından asla ödün vermiyor.

Bu yıl üçüncü kez verilen AB Ürün Güvenliği Ödülü komisyona göre, tüketici güvenliğini yasal gerekliliğin ötesine taşımış ürünler tasarlanması ve geliştirilmesi için motivasyon kaynağı niteliğinde.

NEDEN ÜRÜN GÜVENLİĞİ ÖDÜLÜ?

Ödül, tüketici güvenliğini yasal gerekliliklerin ötesine taşıyan yenilikçi ticari girişimleri ve araştırmaları hem teşvik ediyor hem de onurlandırıyor. Raflardaki ürünlerin güvenli olduğunun göstergesi olan ödül tüketiciye bu güvenceyi sunuyor. Tüketicilerin çıkarlarını misyon edinmiş üreticilerin ürünlerini onurlandırıyor. “Ürün Güvenliği Ödülü” hem inovatif hem güvenlik özelliği yüksek ürünler geliştirilmesine de zemin oluşturuyor.

137 yıldır ‘’Alman Malı’’ kalitesini temsil eden VARTA, tecrübesi ile tüketicilerin her türlü enerji ihtiyaçlarını karşılamak için çalışıyor. Bunu yaparken doğaya zarar vermeden, çevreyi koruyarak faaliyetlerini sürdürmeye özen gösteren VARTA, üretim tesislerinde mümkün olduğu kadar çok kaynak azaltmayı, yeniden kullanmayı ve geri dönüştürmeyi hedefliyor. Ürün kalitesi, performansı ve güvenliği için gerekli tüm koşulları sağlayan firma gerekli tüm sertifikasyonlara ve uluslararası standartlara sahip.

VARTA POWERBANK’LERİ ÖDÜLE TAŞIYAN 6 GÜVENLİK ÖZELLİĞİ

• SICAKLIK KONTROLÜ: Dahili bir NTC sensörü, yüksek sıcaklıklarda şarj işlemini kesintiye uğratır.

• AŞIRI AKIM KORUMASI: Power Bank’lerin pilleri, zarar görmemesi için aşırı akıma karşı korunmaktadır.

• AŞIRI ŞARJ KORUMASI: Power Bank’lerin pilleri, pil hasarını veya aşırı yaşlanmayı önlemek için aşırı şarja karşı korunmaktadır.

• AŞIRI GERİLİM KORUMASI: Aşırı gerilim dedektörü, power bankaların güç girişini harici güç kaynaklarından kaynaklanan aşırı gerilime karşı korur.

• DERİN DEŞARJ KORUMASI: Pillerin derin deşarjına karşı koruma, pil hasarını önler ve pillerin ömrünü uzatır.

• KISA DEVRE KORUMASI: Power Bank, sıfırlanabilir güvenlik kullanımı nedeniyle kısa devreye dayanıklıdır.MART2024