ABD’den Canik’e Yılın Tabanca Ödülü

Dünya’nın 42 ülkesinde kullanılan ve tabanca ve aksesuarının üretiminde önde gelen markalardan olan Canik, 2017 yılında TP9SFx modeli ile olduğu gibi 2019 yılında da TP9 Elite Combat Modeli ile ABD’de 2019 Industry Choice Award(ICA) yarışmasında Yılın Tabancası Ödülünü kazanmıştır.

Tabanca kategorisinin dışında tüfekler, av tüfekleri, optikler, aksesuarlar ve mühimmatlar da ödül verilen diğer kategoriler arasında yer aldı. ICA adayları; silah perakendecileri, distribütörler, profesyonel atıcılar, silah ustaları, kolluk kuvvetleri, askeri personel, basın üyeleri ve hoppy atıcılarından oluşan geniş katılım içeren jüri tarafından değerlendirmeye alındı.  ABD silah endüstrisinin en etkili isimlerinden oluşan juri tarafından, uygulamalı, tarafsız ve uzun soluklu yapılan değerlendirme ve testler neticesinde ödüllerin sahipleri belirlendi.

Canik daha önce 2017 Industry Choice Award, Yılın Tabanca Ödülünü TP9 SFx ile almıştı, 2018’de ise TP9 SF Elite modeli ikincilik ödülüne hak kazandı.

 Canik TP9 Elite Combat ile en iyi performansı en iyi fiyatta kullanıcılara sunması ile yarışmayı önde tamamlamıştır. TP9 Elite Combat modelinde Salient Arms tarafından geliştirilmiş performans parçaları standart olarak bulunmakta. Canik’in TP9 Elite Combat’ı son derece erişilebilir bir fiyat ile tüketicinin beğenisine sunuyor olması şüphesiz jürinin bu ödülü vermesindeki en büyük etkendir. Bunun yanı sıra 50 bin ve üzeri atım ömrüne sahip yüksek teknoloji namlusu, zengin kutu içeriği ve dünya da ilk emniyet mandallı düz alüminyum tetik tasarımı da yine jüriden tam not alan diğer özellikleri arasındadır.

Bu ödülü bize layık gören ICA 2019 organizasyonuna teşekkür eden Samsun Yurt Savunma Genel Müdürü Cahit Utku Aral, “Samsun Yurt Savunma, Canik Tabanca markası adı altında yıllık 280.000 adedi Türkiye’de 40.000 adedi yurtdışında olmak üzere toplam 320.000 adet tabanca üretimi kapasitesi ile Türkiye’nin en büyük,  dünyanın da 10’uncu en büyük tabanca üreticisi konumundadır. Türkiye’de 2 ve ABD’de 1 adet olmak üzere toplam 3 tesiste, üretim gerçekleştirmektedir” dedi.EYLÜL 2019