CANiK SFx RIVAL ABD’de şampiyonluk getirdi

Samsun Yurt Savunma (SYS) bünyesinde faaliyet gösteren dünyanın önde gelen hafif silah üreticilerinden CANiK, ihracatta rekorlara imza atarken, kazandığı uluslararası prestijli ödüllerle de dikkat çekiyor. 2022 yılında katıldığı uluslararası fuarlar ve yaptığı ihracatla ön plana çıkan CANiK, ABD pazarındaki etkinliğini bir kat daha arttırmayı başaracak bir şampiyonluğa daha imza atmayı başardı.

Amerika Birleşik Devletleri Pratik Atıcılık Birliği (USPSA) tarafından düzenlenen, 57’si büyük usta, Carry Optic National turnuvasında CANiK takım kaptanı Nils Jonasson şampiyon oldu. 2022 Yılının En İyi Tabanca Ödülü’nün sahibi SFx RIVAL ile yarışarak büyük bir başarı elde etmesi de, CANiK’in tabanca üretiminde üstünlüğünü ve kalitesini bir kez daha ispatlamasını sağladı.

SYS Genel Müdürü C. Utku ARAL, “CANiK markamızla, ABD başta olmak üzere dünyanın 69 ülkesine ihraç ettiğimiz ürünlerimizi, kazandığımız uluslararası prestijli ödüllerle de taçlandırıyoruz. Silah dünyasının en büyük pazarı olan ABD’de kazandığımız başarılarla, markamızın katma değerini daha da artırıyor ve kaliteden ödün vermeyen ürünlerimizi Türkiye bayrağımızla birlikte gururla sergiliyoruz. Dünyada en iyilerin yarıştığı şampiyonada derece elde etmek ve art arda aldığımız ödüller, başarımızın bir rastlantı olmadığını da kanıtlıyor. Her sene kendimizi geçmek için güçlü Ar-Ge ekibimizle var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” diyerek CANiK marka ödüllerini önümüzdeki dönemlerde de göreceğimizin sinyallerini verdi.

CANiK SFx RIVAL’ı deneyimleyen ABD’li ünlü atıcılarından Kenzie Fitzpatrick, CANiK SFx RIVAL’ı kullandığı en iyi tabancalardan biri olduğunu belirterek, “CANiK SFx RIVAL, ihtiyacınız olan her şeyi kutudan çıkar çıkmaz sağlayan, çok zengin ve çeşitli özelliklere sahip bir tabanca. Hatta sahip olduğum ve bazı parçalarını piyasadan aldıklarımla değiştirmediğim ilk silah SFx RIVAL oldu. Satın aldığım SFx modellerinin tetiklerini değiştirdim, ancak SFx RIVAL atıcılık sporuyla uğraşanların cebini yakmadan rekabetçi olmalarını sağlayacak şekilde tasarlandığı için herhangi bir değişiklik yapma ihtiyacı duymadım” dedi.

CANiK SFx RIVAL, Türkiye lansmanını ilk IDEF’21 sırasında yapmıştı. CANiK SFx RIVAL, geliştirilmiş özel tasarımlı yeni gövdesi, kunduz kuyruğu ve tetik korkuluğuyla kullanıcıya yüksek bir ergonomi sunuyor. Geliştirilmiş kunduz kuyruğu, daha agresif ön kabza tırtıkları, yardımcı elin daha etkin kavramasına izin veren derinleştirilmiş tetik korkuluğu açısı, özel kılıflar için tasarlanan ‘tak&kilitle’ delikleri ve kendinden şarjör hunili yeni gövde tasarımı ile CANiK SFx RIVAL, tüm rakiplerini geride bırakacak üstünlüğe sahip. Ayarlanabilir gez ve fiber optik arpacık ile donatılmış agresif yeni kapak tasarımı sayesinde tabanca ile daha hızlı nişan almak ve her türlü manipülasyonu yapmak çok daha kolay.

Tabancanın 90° derecede kırılan hafifletilmiş özel alüminyum tetiği ve şarjör değiştirmeyi kolaylaştıran şarjör hunisi (mag-well) ise saliselerin bile önemli olduğu yarışmalarda, vakit kayıplarının önüne geçiyor. Bunların yanında ayarlanabilir arka geziyle müsabaka atıcılarının ihtiyaç duyduğu tüm özellikleri kutusundan çıktığı gibi sunan CANiK SFx RIVAL, agresif görünümüyle de dikkat çekiyor. Ayrıca CANiK SFx RIVAL’ın yeni gövde tasarımı sayesinde kullanıcı, CANiK Zımba olarak adlandırılan özel bir aparatla tabancayı, tetik grubu dahil en ufak parçasına kadar kolaylıkla sökebiliyor. KASIM2022