Halkbank ekonomimizin en büyük destekçilerinden biri olmaya devam ediyor

Üreten Türkiye’nin Bankası olma misyonuyla yenilikçi çalışmalarını sürdüren Halkbank, Esnaf ve KOBİ bankacılığı alanındaki uzmanlığıyla reel sektöre verdiği desteği sürdürüyor. 2018 yılsonu bilançolarına göre, KOBİ kredileri alanında pazar payını yüzde 15,9’a ulaştıran Banka’nın toplam kredileri içinde KOBİ Kredilerinin payı yüzde 40 seviyesinde bulunuyor. 2018 yılı sonunda KOBİ kredilerini de içeren toplam ticari kredileri yüzde 31,6 artış göstererek 288,9 milyar TL’ye yükselen Banka, ekonomimizin en büyük destekçilerinden biri olmaya devam ediyor.

Halkbank KOBİ’lerin ihtiyaçlarını hızlı, etkin ve kaliteli çözümlerle karşılamak amacıyla; bölgesel kalkınma ajanslarıyla iş birlikleri yaparken, KOSGEB ve KGF aracılığı ile kullandırılan kredilerini artırıyor. Ekonomiye değer katan her sektöre özel olarak geliştirdiği ürün ve hizmetler sunan Halkbank, KOBİ’lerin nakit kredi ihtiyacından, bankacılık hizmetlerine kadar tüm gereksinimlerini karşılarken, İhracat Destek Paketi, Makine İmalat Destek Paketi, Tarım Destek Paketi, Endüstriyel Tarım Kredisi, Mobilya Sektörü Destek Paketi ve Turizm Sektörü Destek Paketi Bankanın KOBİ’lere özel olarak geliştirdiği destek paketleriyle hizmetini ihtiyaç olan her alanda sunuyor. Bunun yanında, ekonominin içinde var olan İmalatçılar, ihracatçılar, turizmciler, otomotivciler, eczacılar gibi sektörlerin de hizmetinde olan Halkbank, ekonomi çarkının her dişlisine hizmet veren anlayışıyla Türkiye’nin bankası olma misyonunu hissettiriyor.

İş dünyasına özel çözümler Halkbank’ta

KOBİ Bankacılığı alanındaki uzmanlığıyla hazırladığı özel ürünlerin yanı sıra, kamu, finans sektörü ve reel kesim arasında koordineli çalışmalarla geliştirilen destek paketlerinde de öncü rol oynayah Halkbank, geçtiğimiz yıl KGF teminatlı krediler, TOBB işbirliğiyle hayata geçirilen Nefes Kredisi ve TİM ile imzalanan ihracat seferberliği protokolüyle önemli işbirlikleri yaparken, bu yıl açıklanan KOBİ Değer Kredisi – 1 ve 2 kullandırımında da üretimin en büyük destekçilerinden biri olarak yerini alıyor. Yüz yüze bankacılık anlayışı doğrultusunda reel sektör temsilcileriyle sık sık bir araya geldiği gözlemlenen Halkbank’ın, müşterilerinin talep ve beklentilerine yanıt vermeye büyük önem vermesinin yanında, yurdun çeşitli illerinde düzenlenen Üreten Türkiye Buluşmaları başta olmak üzere, birçok toplantı ve organizasyonda iş dünyası önemli temsilcileriyle buluşması ayrıca, ihracat kapasitesi yüksek Organize Sanayi Bölgelerinde de Ortak Akıl Toplantıları düzenlemesi Halkbank’ın bu süreçte ne denli etkin rol aldığını ve gelecekte de almaya devam edeceğini gösteriyor.

Esnaf Bankacılığı alanında lider

KOBİ’lerin yanı sıra esnaf ve sanatkârın da en büyük destekçisi olan Halkbank, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri için geliştirdiği kredilerle esnafa sıfır faizle başlayan ve her türlü ihtiyaca uygun vade imkânı sağlayan kredi seçenekleri sunarken, 2002 yılından günümüze kadar yaklaşık 2 milyon esnaf ve sanatkâra 103,6 milyar TL esnaf kredisi kullandırması, ihtiyaç anında can simidi olarak görülen güveni daha da sağlamlaştırıyor. Esnaf ve sanatkârların işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak üzere yılsonuna kadar toplam 22 milyar TL kredi kullandırımı gerçekleştirmeyi planlayan Halkbank, Esnaf ve Sanatkârlar ile KOBİ’ler tüm bu yenilikçi kredi imkânlarının yanı sıra, ticari işlemlerinde birçok avantaj sağlayan Paraf Esnaf ve Paraf KOBİ kartlarıyla da müşterilerine Halkbanklı olmanın ayrıcalıklarını yaşıyor.

MAYIS – HAZİRAN 2019