Kuzey Afrika’ya ihracat fırsatı

İDTM-Cezayir İkili İş Görüşmeleri Programı 28 Kasım – 1 Aralık arasında yapılacak:

Kuzey Afrika’ya ihracat fırsatı

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi, bölgesel ticaret odalarının desteği ile Cezayir’de üç günlük İkili İş Görüşmeleri Programı düzenleyecek. 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirilecek program, Kuzey Afrika’ya açılmak isteyen firmalar için önemli bir fırsat sunuyor. Program; tarım, gıda, tekstil ve inşaat sektörlerini kapsıyor.

İhracatçı firmalara ticari bilgilendirme ve pazar araştırması hizmeti sunan ve ticari heyet programları organize eden İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM), Türk iş dünyasına yeni pazarlar ve yeni hedefler oluşturmak için düzenlediği etkinliklere bir yenisini ekliyor. İDTM, Cezayir’de düzenleyeceği İkili İş Görüşmeleri Programı ile bu kez Kuzey Afrika’nın kapılarını Türkiye’de tarım, gıda, tekstil ve inşaat alanında faaliyet gösteren firmalara açıyor.

28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek program kapsamında İDTM, katılımcı firmalara Cezayir firmaları ile ikili görüşmeler yapma fırsatı sunacak. Katılımcı firmalar ikili görüşmelerin yanı sıra kendileri için planlanan ziyaret programlarına katılacak ve ülkenin önemli ticari aktörleri ile networking yapma olanağı bulacak.

Tarım, gıda, tekstil ve inşaat sektörleri için ihracatın geleceği Kuzey Afrika’da

Cezayir İkili İş Görüşmeleri Programı, İDTM’nin ihracatçılar için yürüttüğü pazar araştırmalarının sonucunda ortaya çıktı. Araştırmalar sonucunda, Kuzey Afrika’da özellikle tarım, gıda, tekstil ve inşaat sektörleri için Türk firmalarının değerlendirebileceği büyük fırsatlar olduğunu görüldü. Bir milyardan fazla nüfusu içinde barındıran, yer altı ve yer üstü kaynakları, ucuz iş gücü, yükselen alım talebi ile dünyadaki önemli ekonomik aktörlerin ilgisini çeken Afrika kıtası, batı pazarlarında zorlanan firmalar için yeni bir ihracat kapısı olma niteliği taşıyor. Özellikle Arap kökenli, Fransızcanın ikinci dil olduğu Magrip bölgesi hızla gelişen ekonomisi ve doğal kaynakları ile Türk firmaları için yeni bir cazibe alanı oluşturuyor. İDTM-Cezayir İkili İş Görüşmeleri Programı, bu nedenle Kuzey Afrika’ya açılmak isteyen ihracatçı firmalar için önemli fırsatlar sunuyor.