Müşteri memnuniyeti odaklı kaliteli hizmet anlayışı

Şekerbank ve Şeker Leasing’in kendilerine verdiği güven ve sorumluluk ile ilerlerken, en önemli sloganlarının 1 araç ile 100 araç kiralayan müşteri arasında fark gözetmeden müşteri memnuniyetine dayalı kaliteli hizmet anlayışı olacağının altını çizen Sekar Oto Filo Yönetim Hizmetleri A.Ş  Genel Müdürü Cenk Erten, “Sektörde oldukça fazla oyuncu olmasına karşın, Şekerbank ve Şeker Leasing isminin vermiş olduğu güven ile hizmet veren Sekar kısa sürede dikkatleri üzerine çekmeyi başardı” dedi.

Sekar Oto Filo Yönetim Hizmetleri A.Ş piyasaya yeni giriş yapmış olsa da yeni bir şirket olmadığını ifade eden Cenk Erten, “ Sekar 2001 yılında Şeker Leasing tarafından Operasyonel Leasing uygulaması için kurulmuş bir şirkettir. Ekim 2016 yılına kadar Şekerbank bünyesinde olan şirketlerimizin ihtiyaçlarını karşılayan Sekar, yeniden yapılanma sürecini  Mayıs 2017 de tamamlayarak piyasanın müşteri memnuniyetine dayalı kaliteli hizmet veren oyuncularından biri olarak pazardaki yerini alıp hizmet vermeye başladı. Gerek Şekerbank, gerekse Şeker Leasing’in etkin müşteri portföyünün olması hem Sekar için hem de araç kiralayacak şirketler açısından güven ortamı sağlamaktadır. Dolayıyla, piyasaya hizmet verirken, aynı zamanda banka ve leasing’in müşteri portföyüne de hizmet vererek finans sistemimizdeki çeşitliliği arttırmış olduk” diyor.

Araç kiralama sisteminin bir nevi banka dışı finans sistemi olduğunu ifade eden Cenk Erten, “ Özellikle filo kiralama işleminde, şirketlere araba üzerinden finansman yaratıyoruz. Şirketler araç satın alımında harcayacağı toplu parayı kendi işinde kullanma imkanı sağlarken, kazanacağı paradan taksitle aracın ödemesini yaparak daha karlı bir finansman sağlamanın yanında vergi avantajından tutun da araçların bakımı, yenilenmesi, sigortası vb. gibi bir çok külfetten de kurtulmuş oluyorlar. Araç satın almak yerine kiralamayı tercih eden şirketler böylelikte hem araç filosu için kolay ve avantajlı finansman sağlanıyor, hem de o filonun işletilmesinde külfet sayılabilecek bir çok hizmeti zehmetsiz almış oluyorlar”. Filo araç kiralama pazarını her yıl ciddi oranda büyüyen  önü oldukça açık bir sektör olarak değerlendiren Cenk Erten, “Ekstra şartlar dışında her yıl ortalama %15 büyüyen bu pazarda yapılacak çok iş, gidilecek çok yol var. Biz de Sekar olarak bu veriler ışığında, ayaklarımız yere sağlam basarak kendimizden emin olarak koyduğumuz büyüme hedefine, arkamızdaki itici güç olarak hissettiğimiz Şekerbank ve Şeker Leasing’in bizlere verdiği güven ve sorumluluk ile ilerlerken, en önemli sloganımız ‘1 araç ile 100 araç kiralayan müşteri arasında fark gözetmeden müşteri memnuniyetine dayalı kaliteli hizmet’ anlayışı olacaktır. Sektörde oldukça fazla oyuncu olmasına karşın, Şekerbank ve Şeker Leasing isminin vermiş olduğu güvenin yanı sıra vermiş olduğumu kaliteli hizmet ile rakiplerimizden değil sürekli gelişen pazarı büyüterek Pazar payımızı elde edeceğiz. Sekar olarak şimdilik çeşitli segmentler de  bin araçlık filomuz ile müşterilerimizin kendini önemsenmiş hissettiği butik hizmet veriyoruz. Gelecek yıl  %50 artış sağlamayı düşündüğümüz filomuzla kaliteli hizmet anlayışımızdan ödün vermeden büyümeyi sürdürüp yakın gelecekte sektörün önemli 10 oyuncusundan biri olarak pazardaki yerimizi sağlamlaştıracağız. Filo kiralama işinde çok sayıda şirket mevcut. Ancak biz vermeye başladığımız kaliteli hizmet anlayışımızla kısa sürede hissedilen bir rakip olduğumuzu gösterdik. Ve her geçen yıl bu başarımızı katlayarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.