Tur Assist ile asistans alanında fark yaratmayı hedefliyoruz

On üç yıl önce temelleri atılan RS Servis, bugün müşterilerine 360 derece hizmet veren bir gurup şirketi Ünaldı, RS Otomotiv Grubu’nun geleceği ile ilgilide önemli ipuçları verdi.

RS Servis olarak yola çıkan şirket, bugün RS Otomotiv Grubu olarak bir grup şirketi haline geldi, RS Otomotiv Grubu olarak grup markalarınız neler?

RS Servis olarak kuruluşumuzun ilk temellerini 13 yıl önce attık, bugün RS Otomotiv Grubu, 360 derece hizmet veren, otomobillerin tüm ihtiyaçlarını tek çatı altında karşılayabilen bir grup şirketi haline geldi.

Grup şirketlerimiz, satış sonrasında birçok alanda günümüzün ihtiyaçlarına cevap veren yenilikçi hizmetleriyle öne çıkıyor. RS Oto Ekspertiz ile ekspertiz sektörüne hızlı bir giriş yaptık, bu markamız MR Termografik Röntgen cihazı ve elektronik şasi kontrolüyle ikinci el araç sektörüne yeni bir soluk getirdi. RS Boyasız Onarım markamız, artık sürücülerin tercihi olan boyasız göçük düzeltme ve çizik onarım hizmetlerinde fark yaratıyor. Mobil hizmet araçlarımızla müşterilerimize yerinde ve hızlı onarım hizmeti vereceğiz. Butik onarım merkezleri ile işinin uzmanı çok sayıda Boyasız onarım merkezleri oluşturuyoruz RS Oto Ekspertiz gibi franchise ağı her geçen gün genişlemeye devam ediyor. OtoKonfor markamız tek bir uygulama üzerinden tüm satış sonrası hizmetleri yıkamadan bakıma, lastik değişiminden alım satıma kadar tüm ihtiyaçlarına online cevap veren bir teknoloji yatırımı olarak çalışmalarına devam ediyor. Garantili Oto Servis, ülkemizde TSE belgeli özel servisleri tek çatı altında toplayan, aynı zamanda bir pazar yeri uygulamasından öte sürücülerin tüm süreçlerde yanında olan bir platform olarak çok kısa zamanda hayata geçecek. Bunların yanı sıra çok yakın zamanda otomotiv ve sigortacılık alanında fark yaratacak yeni grup şirketleriyle sektörün karşısına çıkacağımızı söyleyebilirim. En son grup markalarımıza dahil olan Tur Assist ile de asistans alanında fark yaratmayı hedefliyoruz.

RS Servis hangi hizmetleri veriyor?

RS Servis markamızla mini onarım, mobil parça onarımı, hasar onarımı mekanik bakım onarım ve car care hizmetlerini sunuyoruz. Yola çıkış felsefemiz değişim yerine önce onarımdır. Verdiğimiz her hizmette gerek sigorta şirketleri, gerekse araç sahibi nihai tüketicilerimizin memnuniyeti en büyük kriterimizdir. Şu an hali hazırda 57 ilde servis merkezimiz var ve ağımız her geçen gün büyüyor. Aynı zamanda yurt dışında Kıbrıs ve Prag’da da servisimiz mevcut.

Grup markalarınızdan biraz daha bahsedebilir misiniz? RS Oto Ekspertiz’in çıkış yolu nasıl oldu?

Elbette, satış sonrası alanındaki tecrübelerimizle gördük ki otomotiv sektöründe ihtiyaç duyulan birçok yenilikçi hizmet var, yaptığımız pazar araştırmaları ve analizler sonucunda ortaya çıkan grup markalarımızın hepsi sektördeki eksikleri doldurmak üzerine inşa ediliyor. RS Servis markamız amiral gemisi olarak hasar ve mobil parça onarımı konusunda hizmetlerini sürdürüyor. RS Oto Ekspertiz ile oto ekspertiz alanında fark teknolojik atılımlarla fark yaratıyoruz, MR Termografik Röntgen cihazıyla yaptığımız ekspertizlerde müşterinin beklentilerine net cevap vererek ekspertiz işlemini gerçekleştiriyoruz. Yine elektronik şasi kontrolü sayesinde gözle yapılan şasi kontrolleri tarihe karışıyor, iptidai yöntemlerle onarılan ağır hasarlı araçların kontrolü can ve mal güvenliği konusunda büyük önem taşıyor. Çok sayıda talep almamıza rağmen Otomotiv sektörü ile ilişkisi olmayan yatırımcıları değerlendirmeye almadık. İşinin uzmanı hizmet ağı oluşturuyoruz.

RS Boyasız Onarım hangi hizmetleri veriyor?

Boyasız onarım konusunda çok ciddi bir know-how edindiğimiz için ve bu alanda bir eksiklik gördüğümüz için RS Boyasız Onarım adlı yeni markamızla franchise ağı ortaya çıkarmaya başladık. Artık araç sahipleri hem değer kaybını minimuma indirmek hem de zaman kazanmak için boyasız onarımı tercih ediyor.

Garantili Oto Servis hakkında bilgi alabilir miyiz?

Garantili Oto Servis ise sektöre bambaşka bir boyut kazandıracak. TSE Belgeli standartları yüksek hizmet veren ve verdiği hizmetleri garanti altında koruyan, blok muhafiyet yasası ile otomobillerin üretici garantisini bozmadan işlem yapabilen servisler tek çatı altında toplanıyor. Özel servisler artık araç sahiplerine daha kolay ulaşacaklar. Bu platformda tüketici servislerle baş başa bırakılmıyor, sürekli müşteri memnuniyeti takip ediliyor.

OtoKonfor bir akıllı telefon uygulaması mı, ne gibi faydaları var?

Bir girişim markamız olan OtoKonfor akıllı telefon üzerinden otomobilin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilen ücretsiz ulaşılabilen bir uygulama. Örneğin araç yıkamasına ihtiyacınız var, ya da lastik değişimi gerekiyor, periyodik bakımınız geldi ve bakım yaptıracak servis arıyorsunuz, vale ihtiyacınız var, ya da ufak bir kaza yaptınız ve onarıma ihtiyaç var. Daha çok otomobiliyle ilgilenmeye vakit bulamayan, yoğun çalışan beyaz yakalılar ve kadın sürücüler hedef noktamız. Uygulama sürekli olarak müşteri geri bildirimlerine bağlı olarak geliştirilmeye ve işbirliklerine devam ediyor.

Yeni grup markanız Tur Assist için neler söylemek istersiniz?

25 yılı aşkın süredir ülkemizde faaliyet gösteren ve en yaygın hizmet ağına sahip olan asistans markasının Türkiye’den ayrılmasına gönlümüz el vermedi. Sigortacılık alanında sektöre kattığımız yeniliklere yenilerini eklemek adına bu yatırımı yaptığımız için çok mutluyuz. Tıpkı geçmişte olduğu gibi gelecekte de Tur Assist markası emin adımlarla, daha yenilikçi hizmetlerle sigorta sektörüne ve müşterilerine hizmet vermeye devam edecek. Büyük bir markayı yüzde yüz yerli ve milli bir markaya dönüştürmenin haklı gururunu yaşıyoruz. Sektöre yeni girişimlerle katma değer sağlamaya, ülkemize ve ekonomimize kazandırmaya devam edeceğiz. TEMMUZ2022