SİS ENEJİ ÜRETİM A.Ş.

Türkiyede yapılan Jeotermal Enerji Santrali yatırımcısı ve JESDER üyesi olan SİS ENERJİ ÜRETİM A.Ş. 3 farklı bölgede yer alan iki adet Ruhsatı üzerinde kurulu ve çalışır vaziyette bulunan  Özmen 1 JES (24 MW) ve Özmen 3 JES (19 MW) iki adet jeotemal enerji üretim santrali ile sektörün önde gelen firmalarındandır.

SİS ENERJİ ÜRETİM A.Ş. mevcut santralleri ile yıllık 310.000.000 kw, jeotermal enerjiden ürettiği elektiriği ülke kullanımına sunmaktadır.

İç tüketimin yanal enerji kaynaklarında karşılanmasına izin verecek olan Hibrit yasası kapsamında SİS ENERJİ ÜRETİM A.Ş. olarak her santralinin  kurulu gücü kadar Hibrit GES kurulumu kararı almıştır. Şuan için kurulu olan 43 MW JES için 43 MW GES kurulumu yapacak olup ilk faz çalışmalarına 2023 yılı ikici yarısında bşlayacaktır. 2023 yılı son çeyreğinde ise devreye alacaktır.

Mevcut ta bulunan toplamda 43 MW kurulu gücünü önümüzde yıllarda 143 MW kurulu güce çıkartmak için çalışmalarını yapmaktadır. 19,9 MW kurulu güce sahip olacak, Özmen 4 JES santralini ise 2024 yılı sonunda devreye almak için gerekli finansman çalışmalarınıda sürdürmektedir.

Sis Enerji Üretim A.Ş. aynı zamanda Jeotermal kaynakların kullanılarak diğer üretim kaynaklarından birisi olan SERACILIK alanında yatırım planlaması mevcuttur.

Tepeköy Ruhsatı içerisinde 1000 dönüm arazi içerisinde Teknolojik Sera yatırımı yapmak için gerekli teknik ve finansman fizibilite çalışmaları tamamlamıştır. Kademeli olarak devreye almayı planladığı Teknolojik SERA yatırımının ilk fazı olan 200 dönüm arazi içindeki yatırımı, 2024 yılı sonuna kadar tamamlamayı planlamaktadır.

Sektörün dinamik firmalarından olan SİS ENERJİ ÜRETİM A.Ş. uluslar arası yatırımcılarında odağında olup. Ortak yatırım ve iş geliştirme konularında talep almaktadır.

2023 yılı sonuna kadar  Halka Arz çalışmalarını tamamlyarak 2024 yılı ilk yarısında Halk Arz hedefi bulunmaktadır. TEMMUZ2023